Olej lniany i jego uniwersalne właściwości
0
Pole Lnu

Olej lnianyNa rynku artykułów zdrowotnych znajdziemy wiele produktów oczyszczających wykorzystanych w czasie diety i odchudzania. Dokonując jednak analizy wielu z nich, szybko może się okazać, iż wśród komponentów diet oczyszczających prym wiedzie naturalny olej lniany. Olej ten to źródło kwasów tłuszczowych i witamin, które mają prozdrowotne właściwości wpływające zarówno na wygląd, jak i zdrowie człowieka. Z poniższego artykułu dowiecie się, jakie pożyteczne dla organizmu ludzkiego ma olej lniany właściwości, gdzie kupić olej lniany tłoczony na zimno, bądź zwrócicie uwagę na jego prozdrowotne właściwości.

Olej lniany i jego historia

Olej lniany tłoczony na zimnoOlej lniany jest specyfikiem towarzyszącym ludziom już od czasów starożytności. Pochodzi z Bliskiego Wschodu, gdzie hodowano len, czyli siemię lniane będące surowcem oleju lnianego. Z czasem olej ten trafił do Europy Wschodniej, gdzie został doceniony przez Hipokratesa, uważanego za ojca medycyny. Hipokrates dostrzegł niesamowite właściwości oleju lnianego, dzięki czemu zalecał jego stosowanie, podczas bólów podbrzusza, biegunki i zapaleniu błony śluzowej. Hipokrates nie był jednak jedynym, który sięgał po ten niesamowity olej.

W czasach średniowiecza przywódca Franków, Karol Wielki, zachwycony właściwościami oleju, zarządził nakaz jego regularnego spożywania. Powodem było przekonanie, iż olej ma zbawienny wpływ na ludzki organizm.

Ludzie od wieku znali właściwości olejku lnianego, jednak dopiero w czasach współczesnych, zostały one potwierdzone za pomocą specjalistycznych badań. Wszystko za sprawą dr Johanny Budwig, która zajmowała się leczeniem ludzi chorych na raka. Pani doktor stosowała specjalną dietę opartą na naturalnym, nieoczyszczonym (niefitrowanym) oleju lnianym i białym twarogu, która przeznaczona była dla pacjentów w najgorszym stadium choroby. Jej badania wykazały, iż kwasy omega-3, które są składnikiem oleju, mają istotny wpływ na zahamowanie rozwoju nowotworu.  Za to odkrycie pani doktor była siedmiokrotnie nominowana do Nagrody Nobla.

Olej lniany właściwości, skład, działanie

Dobry olej lniany uznawany jest przez lekarzy i dietetyków, za jeden z najzdrowszych tłuszczów roślinnych dostępnych na rynku. Wszystko za sprawą źródła bogatego w wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Działanie ów kwasów polega na obniżaniu poziomu tzw. złego cholesterolu we krwi, przy jednoczesnym, zwiększeniu stężenia tzw. dobrego cholesterolu. Oznacza to, że regularne stosowanie oleju lnianego może doprowadzić do zastępowania złego cholesterolu tym dobrym.

Naturalny olej lniany bogaty jest również w nienasycony kwas tłuszczowy, kwas linolowy omega-6 i alfa-linolenowy omega-3. Kwasy te są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, zwłaszcza w przypadku osób młodych i starszych. Związki chemiczne odpowiedzialne są za utrzymanie dobrej kondycji układu krążenia oraz wstrzymanie rozwoju tarczycy. Ludzki organizm nie ma możliwości samodzielnego wytwarzania ów kwasów, dlatego tak ważne jest ich regularne dostarczanie.

Naturalny olejek lniany to również bogate źródło witaminy E, będącej naturalnym przeciwutleniaczem, chroniącym organizm przed stresem oksydacyjnym i produkcją wolnych rodników. Witamina E nie tylko wstrzymuje rozwój szkodliwych związków, ale także naprawia szkody, które te wyrządziły. Len bogaty jest w pożądane witaminy i tłuszcze, które mają pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. Warto zatem dokładnie poznać właściwości naturalnego oleju lnianego.

Zdrowotne właściwości oleju lnianego

Kwasy i tłuszcze zawarte w lnie sprawiają, iż właściwości naturalnego oleju lnianego, mają charakter niemal wszechstronny. Mogą wesprzeć ludzki organizm na wiele różnych sposobów. Po olej ten sięgają ludzie borykający się z problemami żołądkowymi, wysuszoną skórą, nadwagą lub opryszczką.

Najczęściej jednak wykorzystują go chorzy borykający się z zaparciem, biegunką, gazami, wzdęciem i utrudnieniami w przepływie odpadów spożywczych w organizmie. Naturalny olej lniany jest skuteczny, gdyż działa jak smar dla jelita grubego, dzięki któremu jelita mogą szybciej pozbyć się niepożądanych odpadów.

Naturalny olej lniany wpływa również na poprawę pracy serca, dzięki obecności kwasu alfa-linolenowego, który chroni organizm przed chorobami, takim jak zawał.

Po olej lniany powinni sięgnąć również pacjenci borykający się z zespołem Sjogrena, czyli zaburzeniem układu odpornościowego. Regularne spożywanie dobrego olejku lnianego może wpłynąć zmniejszenie objaw zapalenia spojówki i oka.

Naturalny olej lniany działa również profilaktycznie i chroni ludzki organizm przed wieloma schorzeniami. To jednak nie wszystko. Olej wykorzystywany jest również w celach kosmetycznych.

Kosmetyczne właściwości oleju lnianego

Właściwości naturalnego oleju lnianego nie ograniczają się wyłącznie do zdrowotnych zastosowań, gdyż olej ten, podobnie jak olej z wiesiołka, wpływa na poprawę wyglądu ciała.

Naturalny olej lniany mogą wykorzystać osoby zmagające się z suchymi, łamliwymi i zepsutymi włosami. Nakładając olej bezpośrednio na czuprynę, specyfik sprawia, iż staje się ona nawilżona i błyszcząca. Co więcej, wysoka zawartość kwasu omega-3 wpływa korzystnie na   porost włosów. Sięgając jednak po olej lniany, należy pamiętać o jego właściwym zastosowaniu. Specyfik należy nakładać na zwilżone włosy, co najmniej dwa razy w tygodniu, najlepiej wieczorem, przed pójściem spać. Efekty kuracji mogą być dostrzegalne już po trzech tygodniach regularnego stosowania.

Naturalny olej lniany pomaga, także w walce z nadwagą i cellulitem. Wszystko za sprawą zwiększenia produkcji kolagenu w organizmie. Wraz z wiekiem ludzki organizm produkuje coraz mniej tej substancji, przez co, wymagane jest jej regularne dostarczanie. Jednym z najlepszych źródeł jest naturalny olej lniany. Dzięki nimi dochodzi do wzmocnienia naskórka, który znacznie zmniejsza widoczność cellulitu.

Problemem wielu młodych ludzi, są wypryski i zaburzenia skóry wywołane reakcją alergiczną na niektóre substancje chemiczne, znajdujące się w mydle, perfumach lub produktach spożywczych. W takiej sytuacji najbardziej skuteczna może być odpowiednia dieta wspomagana olejkiem lnianym. Olejek dostarcza do naszego organizmu niezbędnych kwasów tłuszczowych, które poprawiają elastyczność skóry i nadają jej większą konsystencję. Dzięki odstawieniu szkodliwych produktów i zastosowaniu olejku skóra ponownie stanie się zdrowa i piękna.

Mówiąc o skórze warto pamiętać również, iż naturalny olej lniany pomaga usunąć trądzik, wypryski, zmiany skórne, obrzęki, ciemne plamy, zmarszczki  oraz ukoić podrażnioną i wysuszoną skórę twarzy. Wystarczy, że wykorzystamy olej lniany w formie maseczki nakładanej na wilgotną twarz. Regularne stosowanie oleju lnianego korzystnie wpłynie na to że, skóra na twarzy będzie wzmocniona, wilgotna i nabierze zdrowego wyglądu.

Cena oleju lnianego

Zdrowotne i kosmetyczne właściwości oleju lnianego wskazują, iż jest to naturalny produkt o charakterze profilaktycznym i antywirusowym. Wydawałoby się, że ze względu na jego obszerny szereg zastosowań, będzie on niezwykle drugi i trudno dostępny. Jaka zatem może być cena oleju lnianego?

Okazuje się, iż naturalny olej lniany nie jest wcale taki drogi. Półlitrowa buteleczka oleju dostępna jest w cenie 15-40 złotych. Wysokość ceny zależy głównie od sposobu produkcji, wykorzystywanych do tłoczenia ziaren lnu (skąd pochodzą oraz w jaki sposób są uprawiane rośliny)  oraz miejsca sprzedaży (od producenta, zielarnie, sklepy ze zdrową żywnością, markety itp.).

Dzięki temu że posiadamy własne gospodarstwo rolne, w którym uprawiamy metodami ekologicznymi len, prawidłowemu tłoczeniu na zimno oferowany przez nas olej lniany jest wysokiej jakości i w zasięgu ręki niemal każdego klienta. Dokładną rozpiskę cenową możecie Państwo znaleźć na naszej stronie internetowej.

Gdzie kupię olej lniany?

Olej lniany gdzie kupićCena naturalnego oleju lnianego to niejedyna kwestia, którą należy brać pod uwagę podczas poszukiwań olejku. Bardzo ważne jest również miejsce zakupu, które może wpływać na jakość nabytego produktu. Pojawia się zatem pytanie – gdzie kupić naturalny olej lniany?

Warto szukać u samego źródła czyli u producenta oraz w sprawdzonych sklepach ekologicznych, ponieważ naturalne oleje ze względu na krótki termin przydatności wynikający z nieużywania przy produkcji żadnych dodatków chemicznych należy kupować świeżo wytłoczone. Kupowany olej powinien być w ciemnej butelce chroniącej przed promieniami słonecznymi, które niekorzystnie wpływają na olej.  Przy zamówieniach przez internet należy pamiętać aby naturalny olej lniany był zapakowany w opakowanie termiczne, które zabezpiecza olej przed niekorzystnym wpływem wysokiej wartości temperatury. Jeśli chodzi o sklepy stacjonarne to naturalny olej należy kupować w sklepach, które przechowują naturalny olej w lodówce. Tylko nieskazitelny i wysokojakościowy produkt, może korzystnie wpływać na organizm człowieka.

Oferowany przez nas naturalny olej lniany tłoczony jest prawidłowo na zimno przy stałej kontroli wartości temperatury przez co zachowuje wszystkie swoje najcenniejsze właściwości. Tłoczymy go na w małych partiach według bieżącego zapotrzebowania wynikającego z zamówień tak aby zawsze był dostarczany świeży. Do pomieszczenia, w którym odbywa się tłoczenie oraz rozlewanie nie dochodzą promienie słoneczne. Produkcja odbywa się w naszej manufakturze w Kołodziejewie, dbamy o to, by był on zawsze najwyższej jakości. Rozlewamy w ciemne butelki i przechowujemy w lodówce. Wysyłamy w specjalnych opakowaniach termicznych chroniących przed niekorzystnym wpływem wysokiej wartości temperatury.

Rynek naturalnej medycyny, farmaceutyczny oraz kosmetyczny  bogaty jest w produkty zdrowotne o uniwersalnym charakterze. Zwłaszcza w przypadku artykułów oczyszczających. Szukając jednak odpowiedniego produktu, warto sięgnąć po te naturalne o szerokim zastosowaniu, takie jak olejek lniany. Dobry naturalny olej lniany ma szeroki zakres zastosowań wykorzystywany zarówno w medycynie, jak i kosmetologii. Korzystnie wpływa na organizm  przy stosowaniu w codziennej diecie, przy walce z chorobami oraz przy stosowaniu w celu poprawy jakości skóry oraz włosów.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

TOP